ZABEZPIECZENIE LAKIERU

Zabezpieczenie lakieru woskiem

Zabezpieczenie lakieru woskiem to jedna z najtańszych i najszybszych opcji ochrony karoserii. W Glow Factory Auto SPA & Detailing aplikujemy twardy wosk z trwałością od 3 do 6 miesięcy.

Przed wykonaniem tego zabiegu musimy przygotować powłokę lakierniczą do aplikacji wosku. Pierwszym niezbędnym etapem pracy jest dokładne mycie auta — wykonujemy mycie detailingowe, a w nim dekontaminację lakieru. Później przystępujemy do odtłuszczania powierzchni specjalnymi specyfikami. W ostatniej kolejności za pomocą specjalnego, miękkiego aplikatora nakładamy twardy wosk. Zawsze robimy to kulistymi ruchami, tak, aby preparat był zaaplikowany równomiernie.

Zadaniem wosku jest zabezpieczenie lakieru przed zanieczyszczeniami, promieniami UV i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto to niezastąpiony sposób na wydobycie głębi koloru auta, nadanie mu ponadczasowego blasku oraz ułatwienie pielęgnacji samochodu.

Zabezpieczenie lakieru powłoką

Czy można zaradzić rysowaniu się lakieru na pojeździe? Dzięki ofercie naszego studia detailingowego z Poznania jest to możliwe! Skorzystaj z usługi zabezpieczenia karoserii powłoką ceramiczną! Ten zabieg dedykuje się zarówno właścicielom nowych, jak i używanych aut. W Glow Factory Auto SPA & Detailing każdą usługę realizują profesjonaliści, którzy pracują z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Ponadto, gwarantujemy, że w naszym serwisie stosujemy wyłącznie produkty najwyższej jakości. 

Aplikacja powłoki ceramicznej to bardzo trwała forma zabezpieczenia lakieru. Dzięki temu zabiegowi samochód pozostaje odporny na wszelkiego rodzaju mikrozarysowania. Ponadto sam proces znacznie poprawia kondycję i estetykę lakieru. Samochód wygląda na porządnie odświeżony, a lakier nabiera głębi koloru. Dzięki pracy naszego zespołu będziesz cieszyć się nieskazitelnym pojazdem przez cały rok. Ochrona lakieru to nasza specjalność!

Zanim nałożymy powłokę ceramiczną na lakier, auto powinno zostać w odpowiedni sposób przygotowane. Nasza praca rozpoczyna się więc od dokładnego umycia samochodu. W dalszej kolejności przystępujemy do glinkowania, aby powierzchnia lakieru była nieskazitelna. Następnie odtłuszczamy i polerujemy lakier. Później lakier powinien jeszcze raz zostać odtłuszczony. Ostatni punkt to aplikacja powłoki ceramicznej. W przeciwieństwie do wosku wiąże się ona z lakierem, przez co jest dużo trwalsza.

Mycie detailingowe

Glinkowanie

Bezpieczne osuszenie

Odtłuszczenie lakieru

Korekta lakieru

Aplikacja powłoki

Wykończenie auta

Jakie są rodzaje powłok ochronnych?

W Glow Factory Auto SPA & Detailing oferujemy wiele rodzajów powłok. Różnią się one przede wszystkim okresem trwałości, składem chemicznym, ceną, poziomem twardości, hydrofobowością oraz efektem wizualnym.

Powłoka hydrofobowa

Powłoka hydrofobowa ma charakter ceramiczny.  Jej zadaniem jest ochrona lakieru przed zabrudzeniami oraz przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Znana jest głównie z właściwości hydrofobowych, oznacza to, że woda i brud bardzo szybko spływają z lakieru pokrytego warstwą powłoki. Ponadto lakier nabiera blasku, szklistości i staje się bardziej śliski. Powłoka hydrofobowa dedykowana jest jako uzupełnienie podczas serwisu powłoki ceramicznej, ale może być również aplikowana na jałowy lakier jako warstwa ochronna. Jest to podstawowe zabezpieczenie lakieru na okres czasu od 6 do 10 miesięcy.

Powłoka ceramiczna

Powłoka ceramiczna to preparat bazujący na tlenku krzemu i tlenku tytanu. Jej zadaniem jest ochrona lakieru przed zabrudzeniami, zarysowaniami oraz przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki właściwościom hydrofobowym, woda i brud bardzo szybko spływają z lakieru pokrytego warstwą ceramiki. Ponadto lakier nabiera blasku, szklistości i głębi koloru. Powłoka ceramiczna po odpowiednim nałożeniu trwale łączy się z lakierem sprawiając, że jej usunięcie możliwe jest tylko w sposób mechaniczny. Powłoka ceramiczna to bardzo trwała forma zabezpieczenia lakieru. 

Posiadamy powłokę ceramiczną roczną, 2 letnią, 3 letnią, 4 letnią, 5 letnią i z trwałością do 7 lat. Wszystkie powłoki z trwałością powyżej 2 lat mają twardość 9H.

Powłoka grafenowa

W swojej ofercie posiadamy również zabezpieczenie lakieru powłoką grafenową o trwałości do 4 lat. Właściwości ochronne ma bardzo zbliżone do powłoki ceramicznej. Jednak jest nieco bardziej trwała i posiada więcej właściwości estetycznych, takich jak przyciemnienie lakieru oraz większe pogłębienie koloru. Powłoka grafenowa to równie trwała forma zabezpieczenia lakieru jak powłoka ceramiczna.

Jakie korzyści wynikają z zabezpieczenia lakieru?

Korzyści z zabezpieczenie pojazdu powłoką ceramiczną jest naprawdę wiele. Pojazd zabezpieczony w ten sposób odpycha zabrudzenia i wolniej się brudzi, w efekcie — nie wymaga częstego mycia. Powłoka chroni także lakier przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, promieniami UV, kwaśnymi deszczami, niskimi temperaturami czy przed solą drogową. Zabezpieczenie powłoką, chroni lakier przed mikrorysami, drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, a także przed działaniem czynników chemicznych oraz organicznych. Ponadto, powłoka na lakierze sprawia, że woda jest odpychana i podczas jazdy samochód szybciej się osusza. Dzięki powłoce lakier samochodu stanie się szklisty i nabierze głębi koloru. Kondycja i estetyka powłoki lakierniczej będzie na najwyższym poziomie. Samochód będzie wyglądał jak za czasów pierwszych dni po opuszczeniu salonu!

Łatwiejsza pielęgnacja

Zabezpieczenie lakieru powłoką znacząco ułatwia pielęgnację i mycie samochodu. Dzięki powłoce również mniej się brudzi.

Ochrona przed promieniami UV

Powłoka chroni lakier przed promieniami UV, procesem utleniania oraz negatywnymi warunkami atmosferycznymi.

Ochrona przed mikrorysami

Zabezpieczenie karoserii powłoką chroni lakier przed mikrorysami i drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Efekt hydrofobowy na lakierze

Powłoka na lakierze sprawia, że woda jest odpychana. W praktyce woda ucieka z lakieru i szyb podczas jazdy.

Szklistość i głębia koloru lakieru

Dzięki powłoce ceramicznej, lakier samochodu będzie szklisty i błyszczący, a jego kolor nabierze większej głębi.

Serwis powłoki i pielęgnacja

W Glow Factory Auto SPA & Detailing przy usłudze zabezpieczenia lakieru dostaniesz darmową instrukcję „Jak dbać o auto z powłoką i jak pielęgnować lakier?”.

Pielęgnacja auta z powłoką jest niezwykle ważna. Zaleca się, aby co najmniej raz w miesiącu umyć auto ręcznie, aby powłoka ochronna działała tak, jak należy. W Glow Factory zrobimy to za Ciebie! Zadzwoń i umów się na profesjonalne mycie Twojego auta!

Serwis powłoki to równie istotny zabieg, jak sama pielęgnacja. Zaleca się, aby go wykonywać po 6 i 12 miesiącach od momentu nałożenia powłoki. 

Pierwszym krokiem jest dokładne mycie detailingowe, podczas którego wykonujemy dekontaminację lakieru. Następnie aplikujemy coating buster, czyli odżywkę do powłok ceramicznych oraz dodatkowo nakładamy powłokę hydrofobową, która jeszcze bardziej wzmacnia działanie powłoki ceramicznej. Serwis powłoki to przede wszystkim profesjonalna pielęgnacja, odetkanie powłoki, dzięki czemu przywracamy jej właściwości hydrofobowe oraz odżywienie i wzmocnienie powłoki.

ODWIEDŹ GLOW FACTORY JUŻ DZIŚ!

ADRES

UL. WSPÓLNA 1
SKÓRZEWO 60-185

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

TELEFON: +48 516 349 865

EMAIL: GLOWFACTORYPOZNAN@GMAIL.COM

GODZINY OTWARCIA

PON-PT 8:00-17:00

ZADZWOŃ DO NAS! +48 516 349 865